Gdzie parkować?

WP_20160304_12_04_36_Pro

Jak się okazuje, problem miejsc parkingowych w Knurowie ma większą skalę, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Mało tego, ten problem dotyczy głównie miejsc, które priorytetowo powinny być uzbrojone w optymalną ilość miejsc parkingowych, by kierowca nie musiał marnować paliwa na szukanie wolnych miejsc lub drałować pieszo kilkaset metrów dalej.

Podjechałem ostatnio pod Dom Kultury w Szczygłowicach i… nie było gdzie zaparkować!!! Pierwszy znak jaki ujrzałem

 

WP_20160304_12_04_36_Pro

 

no to jadę dalej. Moim oczom ukazuje się kolejny znak

 

WP_20160304_11_48_22_Pro

 

jadę dalej i kolejny znak

 

WP_20160304_11_48_12_Pro

 

i… brak słów. Gdzie ma zaparkować człowiek, który chce odwiedzić Dom Kultury, albo kąpielisko? Miejsc dozwolonych jest ~15 i wszystkie zajęte. Spytałem pani w sekretariacie, co w sytuacji, gdy w DK jest występ albo koncert? Gdzie człowiek ma stanąć autem, by nie musieć stawać na zakazie i nie kusić kogoś życzliwego o donos do straży miejskiej. Po dłuższym zastanowieniu dostałem odpowiedź, że można stanąć na parkingu kopalnianym. OK, ale po pierwsze to kilkaset metrów dalej, po drugie, to jest parking dla pracowników. Sam się wkurzam, gdy pod moją pracą miejsc nie ma, bo jakiś mieszkaniec skądś tam, sobie zaparkował.
Dlatego moje pytanie – gdzie ma parkować kierowca, który przyjeżdża na występ? Miejsc na auli jest ~200, szacunkowo to jest 50 do 100 potencjalnych samochodów, a miejsc wolnych dla przyjeżdżających jest raptem kilkanaście??

Możesz zostawić odpowiedź, lub śledzić ten wątek.

Leave a Reply


Powered by WordPress, GamesWorld Theme by WordPress Themes Gallery, spolszczenie i modyfikacje gouombek